K čemu slouží germicidní lampy?

Germicidni lampy_banner článku 3

Germicidní lampy jsou speciální lampy, které vyzařují krátkovlnné ultrafialové záření, tzv. UVC záření. Záření z UVC lamp dokáže zajistit dokonalé vyčištění vzduchu, likvidaci virů, bakterií, plísní i zápachu, ale také odstranění toxických plynů či těkavých organických sloučenin, které se nacházejí ve vzduchu i na povrchu. Díky těmto dezinfekčním účinkům se jim také někdy říká sterilizační lampy či dezinfekční lampy. Germicidní lampy se používají všude tam, kde je žádoucí vytvořit rychle a efektivně dokonalé sterilní prostředí, zejména ve zdravotnických zařízeních, na operačních sálech, v laboratořích, potravinovém průmyslu, ale třeba i v mateřských školách apod. Rovněž existují i germicidní lampy pro použití v domácnosti.

Do naší nabídky jsme zařadili nejmodernější sterilizační lampy - germicidní lampa UV-C svítidlo 36w, germicidní lampa NBV 2X30 P - 2X30W a germicidní lampa GZM 4x55W.

  • Germicidní lampa UV-C svítidlo 36w je lampa přímým účinkem a s univerzálním použitím. Je určená pro montáž na stěnu nebo strop, s výkonem 1x 36W. Postačí pro prostor 12-15 m2. Lampa je vybavena IR senzorem, který v případě detekce osob v dezinfikovaném prostoru lampu okamžitě vypne.
  • Germicidní lampa NBV 2X30 P - 2X30W je lampa na pojízdném stojanu s výkonem 2x30W. Germicidní zářič má negativní vliv na kůži a oční sítnici při přímém kontaktu. Je vhodné ji zapínat v místnosti bez přítomnosti lidí.
  • Germicidní lampa GZM 4x55W je designový a účinný UVC germicidní zářič s unikátní funkcí elektronického nastavení výšky pro optimální osvit co nejvíce ploch v místnosti. Přístroj dezinfikuje vzduch a povrchy pomocí trubic záření UVC o celkovém výkonu 220 W. UV-C germicidní záření o vlnové délce 253,7 nm narušuje DNA a RNA organismů, včetně virů, bakterií a dalších choroboplodných patogenů, tím je ničí a zamezuje jejich množení.

 

Germicidní lampy a bezpečnost
Během provozu přímých germicidních lamp nesmí být nikdo v ozařovaném prostoru přítomen. Záření poškozuje kůži, vlasy, oči, ale i květiny. Tato zásada platí i pro zvířata.
Germicidní lampy mohou způsobovat žloutnutí některých druhů bílých plastů. Poškozovat laky a obrazy – to se týká ale velmi silných dávek v blízkosti germicidní lampy a daného materiálu. Vše se odvíjí od UV stálosti daného materiálu – ptejte se u dodavatele daného výrobku.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení