Předejděte vážnému průběhu koronaviru díky oxymetru

PS_članek_oximetr_ban v článku_1

Pulzní oxymetr je pomůcka, která měří hladinu kyslíku v krvi. Díky tomu dokáže rychle pomoci pacientům s koronavirem k určení závažnosti jejich onemocnění.

Tento přístroj se běžně používá v ordinacích, které se zaměřují na léčbu respiračních chorob, včetně Covidu-19. A právě kvůli tomuto onemocnění lidé oxymetr kupují. Jaký je důvod? Množství kyslíku v krvi (saturace) je totiž velmi důležité u nemocných s Covidem-19. Koronavirus SARS-CoV-2, způsobující onemocnění Covid-19, snižuje totiž přenos kyslíku krví. Proto při monitoringu kyslíku v krvi můžete předejít vážnému průběhu této nemoci.

Pro koho je pulzní oxymetr vhodný?

Jak již bylo zmíněno, oxymetry využívají především nemocní s respiračními chorobami. Přístroj bychom doporučovali hlavně pacientům s obstrukční plicní chorobou, astmatikům a také těm, kteří trpí spánkovou apnoe. U nich je riziko kolísání saturace nejvyšší. Každopádně v dnešní době je pulzní oxymetr vhodným společníkem pro každého, kdo má obavy z onemocnění koronavirem.

 

Kdy poznáte, že je zle?

U zdravého člověka by měla být saturace kyslíkem 95 až 99 %. Pokud klesne pod 94 %, je třeba se začít pravidelně monitorovat a při poklesu pod 90 % je na místě volat záchranku. Jinými slovy, pokud máte podezření, že jste se nakazili koronavirem nebo trpíte jinou respirační chorobou a léčíte se doma, oxymetr vám pomůže zabránit tomu, aby se váš zdravotní stav zhoršil natolik, že by vám hrozily vážné komplikace.

 

Jak funguje a jaký zvolit?

Oxymetr je malá krabička s displejem, která se nasazuje na prst. Funguje na principu vysílání infračerveného a červeného paprsku světla skrz tkáň. Přepočtem přístroj na displeji zobrazí hodnotu saturace hemoglobinu kyslíkem.

Jednodušší oxymetry měří pouze saturaci krve kyslíkem. Ty kvalitnější měří i tepovou frekvenci, která se u zdravého člověka pohybuje od 60 do 90 tepů za minutu. Pokud zvažujete nákup pulzního oxymetru, klidně napište našim specialistům, kteří vám rádi zodpoví všechny dotazy - obchod@stamed.cz.

 

oxymetroxymetr2

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení