Dynamická antidekubitní matrace A4 CX16

Kód: AS122-085200-EN0000
18 hodnocení
53 571 Kč –25 %
Dynamická antidekubitní matrace A4 CX16
53 571 Kč –25 % 39 990 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Plně automatická a flexibilní vzduchová antidekubitní matrace s nízkým profilem nabízí jednoduchost obsluhy a pohodlí pro pacienta. Zároveň velmi účinně pomáhá předcházet a léčit dekubity až do kategorie 4, včetně dále neklasifikovaných tlakových poranění.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CuroCell A4 nabízí jednoduchost obsluhy a výjimečné pohodlí pro pacienty. Zároveň velmi účinně pomáhá předcházet a léčit dekubity až do kategorie 4, včetně dále neklasifikovaných tlakových poranění.

Dekubity (proleženiny) jsou defekty kůže a podkožních struktur, které vznikají v důsledku tlaku
a dalších nežádoucích faktorů.

4 stupně dekubitů podle rozsahu poškození:

  1. stupeň – bez poškození kůže, jen mírný otok a zčervenání v namáhané oblasti
  2. stupeň – částečné poškození kůže, dochází ke ztvrdnutí a zmodrání pokožky
  3. stupeň – zničení všech vrstev tkání, které jsou stlačené mezi kostí a podložkou
  4. stupeň – komplikované záněty kostí a hnisavé záněty kloubů, úplná ztráta kůže

Více informací o vzniku dekubitů se dočtete zde.

Matrace

Matrace je navržena pro unikátní jednoduchost obsluhy a poskytuje funkce pro vynikající uživatelský komfort, snížení střižných sil a zlepšení mikroklimatu. Tato matrace nemyslí pouze na pacienty, ale i na ošetřovatele zdravotnických a sociálních zařízení, má totiž funkci max pressure. To znamená, že v případě potřeby si může ošetřovatel nafouknout matraci na maximum a díky tomu je schopen lépe ošetřit a umýt pacienta, který se mu díky této funkci nepropadá do matrace.

Další  funkcí této matrace odlehčení pat pro lepší rozložení tlaku. Matrace vydrží být nafouknutá 12 hodin. Pěnové jádro je vyrobeno ze studené pěny. Kabely i hadičky jsou uložené tak, aby pacientovi nepřekážely. Jednotlivé komory lze samostatně vyměnit. Výška matrace je 16 cm, takže jde o plnohodnotnou matraci.
Matraci si můžete zvolit hned v několika variantách: 80/85/90/105/120 x 200/210 cm

Potah

Potah paropropustný (vodotěsný), snadno dezinfikovatelný a je vyrobená z  kvalitních materiálů s vynikajícími hygienickými vlastnostmi. Je vybaven vynikajícím krytí zipu. Potah je pratelný na 95 °C a je možné ho dát do sušičky. Velkou výhodou pro pacienty je to, že je potah elastický v čtyř směrech pro snížení střižních sil. 

Potahy lze čistit neagresivními čisticími roztoky, např.: alkohol s tenzidovými povrchově aktivními látkami nebo bez nich, 70% isopropanolem, oxidačními roztoky, přípravky s obsahem chloru max. 1% nebo peroxidem vodíku s obsahem max. 1,5% (je nutné vždy dodržovat pokyny na konkrétním přípravku). Chlor a čisticí prostředky na bázi fenolu mohou nepříznivě ovlivnit povrch PU a neměly by se používat (chlor je možné použít s obsahem max. 1%). Případné exkrementy a krvavé skvrny je potřeba nejdříve odstranit studenou vodou.

Vícevrstvé potahy by měly být před čištěním odděleny. Prát s podobnými barvami dohromady.

Kompresor

Systém Curo Cell A4 je vybaven inteligentním a plně automatickým kompresorem s příjemným uživatelským rozhraním. Po uložení pacienta na matraci počítač automaticky vyhodnotí hmotnost pacienta, nastaví veškeré parametry pro optimalizaci tlaku tak, jak je důležité pro nejlepší výsledky léčby. Benefitem tohoto kompresoru je to, že má zvukové a světelné alarmy, které dají personálu znamení při poklesu tlaku v matraci, či výpadku elektřiny. Kompresor má celkem tři programy: pulzní režim, střídavý režim, CPL - konstantě nízký tlak. Tento kompresor si zamilují pacienti i personál, má totiž ultra tichý provoz bez vibrací (20 dBA), je úsporný (12 V) a disponuje funkcí Pack&Go (funkce vyfouknutí).

Není potřeba žádného manuálního nastavení.

Více informací o pulzním režimu se dočtete zde.

Velký výběr rozměrů - v případě zájmu o konkrétní rozměr mimo zde nabízený nás neváhejte kontaktovat.

K dosažení lepších výsledků u pacienta doporučujeme k matraci zakoupit i polohovací pomůcky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Antidekubitní matrace s kompresorem
Nosnost: 200 kg
Rozměry matrace: 85 x 200 x 16 cm
Nosnost: až 200 kg
Vhodné pro: 4. stupeň dekubitů (velmi rizikoví pacienti)
Odolnost vůči vznícení: EN 597-1, -2
Záruka: 2 roky
Příkon kompresoru: 100-240 V / 50-60 Hz
Rozměry: 85 x 200 x 16 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
×

Splátková kalkulačka ESSOX