Novinky a rady

Pravidelně vám přinášíme nejnovější informace o produktech z našeho sortimentu. 


 

Vše, co potřebujete vědět o antidekubitní matraci s kompresorem

baner_článek_pasivní antidekubitní matrace2

Antidekubitní matrace s kompresorem je určena pro dlouhodobě ležící pacienty. Používá se jako prevence vzniku proleženin a pomáhá při jejich léčbě. 

 

Jak funguje antidekubitní matrace s kompresorem?

Systém využívá speciálně tvarované vzduchové komory - buď polštářky, nebo trubice a řídící jednotku, která v pravidelných intervalech zvyšuje a snižuje tlak v komorách matrace. Takže podložka je v jednotlivých partiích střídavě zatěžována a odlehčována. Tím dochází k dosažení skvělého masážního efektu a dobré cirkulace krve.

 

Jak vybrat vhodnou antidekubitní matraci s kompresorem?

Polštářková matrace je vhodná pro pacienty s nižším až středním rizikem vzniku dekubitu. Trubicová matrace je naopak vhodná pro pacienty se středním až vysokým rizikem proleženin. Matrace jsou vhodné jak pro klasické, tak pro polohovací postele. 

 

Pozor! Antidekubitní matrace s kompresorem není vhodná pro každého!

Antidekubitní matrace není vhodná pro pacienty s nestabilními zlomeninami krční páteře, s nezpevněnými zlomeninami páteře, a s vahou, která je vyšší než je maximální dovolená váha pacienta pro daný typ matrace. O vhodnosti této matrace, je vždy dobré se poradit s ošetřujícím lékařem.

 

Jak matraci správně sestavit?

Matraci nejprve vyndejte z obalu a položte ji na postel na běžnou matraci. Antidekubitní matraci následně rozložte tak, aby vzduchové hadice byly na horní části lůžka. Konce matrace pak zahněte za svoji matraci. Kompresor lze umístit na jakýkoli rovný povrch, či zavěsit na čelu lůžka. Dále pak napojte vzduchové hadice matrace do vývodů umístěných v kompresoru, zapojte kompresor do elektrické sítě a zapněte hlavní vypínač. Nastavte regulátor tlaku na maximální hodnotu. Nafukování matrace může trvat až 25 minut. Na matraci je možné položit pacienta až po úplném nafouknutí. Po nafouknutí matrace nastavte regulátorem požadovanou hodnotu tlaku vzhledem k hmotnosti a individuálním potřebám a stavu pacienta.

TIP: doporučujeme přes matraci použít bavlněné prostěradlo, aby nedocházelo k přímému kontaktu kůže s povrchem matrace.

 

ANTIDEKUBITNÍ MATRACE S KOMPRESOREM PIUMA_1 PIUMA UP - ANTIDEKUBITNÍ MATRACE S KOMPRESOREM, MÍRNÉ AŽ STŘEDNÍ RIZIKO, 200X90X11 CMDYNAMICKÁ ANTIDEKUBITNÍ MATRACE A4 CX16 85 X 200 CM

Jak účinně chránit matraci u inkontinenčních osob?

Účinná ochrana matrace u inkontinentní osoby

Jak účinně ochránit matraci u inkontinentních pacientů? Pomůžou kvalitní zdravotnické pomůcky.

Příčiny inkontinence mohou být různé a postihují pacienty různé věkové kategorie. Nejčastěji se však objevuje u pacientů seniorského věku. Pokud i vy pečujete o staršího člena rodiny, jistě oceníte kvalitní a snadno udržovatelné pomůcky a to zejména v případě, pokud je inkontinentní pacient odkázán na lůžko.

Ležící pacienti potřebují pravidelnou péči, která je prováděna správným způsobem. Hygiena je v tomto případě zaměřena především na křehkou pokožku, neustále namáhanou močí. Neodborně nebo nešetrně ošetřená pokožka může být postižena těžkými proleženinami, dermatitidami a dalšími nepříjemnými komplikacemi, doprovázenými bolestmi. U starších pacientů, kteří mají všeobecně pokožku křehčí, mohou nastat vážné zdravotní komplikace. Jak jim předcházet?

Správná péče o inkontinentního pacienta

Pokud pečujeme o inkontinentního pacienta, je nutné uvědomit si, že nastalá situace pro něj nemusí být vůbec snadná. Proces vylučování je velmi intimní a soukromou záležitostí. Není žádnou výjimkou, pokud se životní partneři nebo rodiče a děti nenavštěvují v koupelně. Ani pacienti, kteří musí přinést lékaři ranní moč, nedělají tuto činnost s oblibou a stydí se předat zkumavku se vzorkem moči nebo stolice zdravotnímu personálu.  

U inkontinentních pacientů vždy dbejte na maximální diskrétnost a nezapomeňte na empatii. Nejdříve je potřeba zvážit, zda péči o inkontinencí postiženého pacienta zvládneme tak, abychom nezatížili jeho psychiku. Je nutné promyslet každé slovo i komentář, dokonce i mimiku ve tváři ve chvíli, kdy dotyčnému pomáháme s osobní hygienou.

Pro pacienty, kteří jsou odkázáni na lůžko, doporučujeme použít mycí froté žínky a ošetřující mycí pěnu ve spreji. Slouží k hygieně nejen intimních partií u imobilního uživatele. Svým složením pomáhá chránit citlivou pokožku u ležících pacientů i u osob trpících inkontinencí. Kromě mycí pěny nabízíme kompletní kosmetickou řadu značky DERMAWED, díky které pokožka pomaleji chřadne a zůstává dostatečně hydratovaná. Tento způsob péče o citlivou pokožku ulehčí péči o imobilní pacienty.

Druhá stránka věci je pak samotná ošetřující péče. Ze všeho nejdříve musíme zajistit pacientovi intimní prostředí a samostatnost za pomoci použití asistenčních pomůcek. Důležité jsou například jednorázové mycí žínky, které lze použít v mokrém i suchém stavu. Využijí je jak samotní pacienti, tak osoby pečující o ležící pacienty. Pro rychlé a hygienické ošetření lze využít místo froté žínek i jednorázové žínky DERMAWED.

Ochrana matrace před nechtěnými nehodami

Zvláště matrace je často velmi namáhaná v důsledku nechtěného úniku moči. Osobám pečujícím o inkontinentní osoby ulehčí mnoho práce například inkontinenční podložky na postel. Náš obchod nabízí inkontinenční podložky různých velikostí. Skvělou volbou je například pratelná inkontinenční podložka s pruhem pro založení, která perfektně drží na místě a tím nedochází k nechtěnému shrnutí pod ležícího pacienta a následným nepříjemným otlakům.

Inkontinenční podložky doporučujeme před použitím několikrát vyprat pro dosažení maximální savosti.

                

 

Co je to pulzní režim a jaké jsou jeho výhody při léčbě dekubitů?

Banner_pulz

Matrace rodiny Curo Cell A4 od švédského výrobce Care of Sweden nově přinášejí unikátní pulzní režim. Základním principem a klíčovou vlastností všech dynamických antidekubitních matrací je snížení tlaku na pokožku a umožnění rovnoměrného prokrvení tkání. Společnost Care of Sweden se snaží dosáhnout co nejlepších klinických výsledků vyvíjením inovativních řešení, které pomáhají při léčbě dekubitů. Pulzní režim je nejnovější výsledek intenzivního vývoje a přináší řadu zlepšení a výhod oproti konvenčním režimům běžných matrací.

Režimy matrací
V tradičním dynamickém/střídavém režimu se tlak mění mezi jednotlivými válci matrace v nastavené délce cyklu, aby se dosáhlo účinného snížení tlaku. Oproti tomu je pulzní režim kombinací této metody střídání tlaku, ale zároveň i redistribuce tlaku, čímž je dosaženo snížení špičkových tlaků ve válcích. Rozdíl tlaků mezi nafouklým a vyfouklým válcem je znatelně menší, čímž je významně zvýšen komfort ležící osoby. Pulzní režim je navržen tak, aby poskytoval nejlepší možnou kombinaci mezi účinnou léčbou a vysokou úrovní pohodlí pro uživatele.

Vysoká účinnost pulsního režimu
Při porovnání klinických výsledků pulzního režimu s tradičním dynamickým režimem výzkum ukazuje, že pulzující/pulzní režim je nejúčinnější volbou pro rovnoměrný průtok krve v tkáni uživatele (1). Tento výzkum také ukazuje, že pulzující/pulzní režim, ve srovnání s tradičním střídavým režimem, nabízí uživateli menší povědomí o pohybech nosné plochy a lépe se přizpůsobuje a napodobuje přirozené pohyby těla. 

pulz01

 

ivlvPulzující režim je program mírných vzduchových pulzů, které zvyšují pohodlí a zajišťují rovnoměrný průtok krve v tkáních uživatele. Díky tomu dochází k rozložení hmotnosti a minimalizaci tlakových bodů.

 

 

 

 

pulz02
A9n47fw5_o52i77_3r4Standartní režim střídavého programu, poskytuje úlevu, ale zvýšený tlak v tlakových bodech.

 

 

 

 

 

Automatický provoz
Oproti manuálnímu systému nastavení kompresoru antidekubitní matrace nabízí rodina matrací CuroCell A4 zcela automatické nastavení všech potřebných parametrů. Protože každý člověk je jiný, ať už tělesnými proporcemi nebo pohybem těla, není možné poskytnout optimální léčbu tak, aby parametry nastavení vyhovovaly většině uživatelů. Zároveň většina uživatelů svou polohu v průběhu dne mění a pro optimální péči je tedy nutné nastavení manuálně změnit, nebo nechat automatický sytém, aby změny provedl za vás. Software matrací CuroCell A4 využívá senzory, které detekují pohyby lůžka, uživatele, velikost a hmotnost těla. Řídicí jednotka pak nepřetržitě přizpůsobuje tlak a jedinečné nastavení terapie pro každého uživatele ve všech polohách a nastavení lůžka.

Snímek obrazovky 2021-03-22 172316

Vliv hluku na průběh léčby
Všechny aktivní antidekubitní matrace jsou poháněny kompresorem, který řídí vnitřní tlak matrace. Zároveň tato řídící jednotka nepřetržitě způsobuje hluk a vibrace. Velké vibrace a hluk narušují spánek uživatelů a výrazně tím ovlivňují celkový komfort. Podle výzkumů (2), (3), (4) jsou spánek a klidné prostředí klíčovými vlastnostmi pro řádné zotavení a pohodu uživatelů. Antidekubitní matrace CuroCell A4 jsou proto navrženy tak, aby generovaly minimální vibrace a velmi nízkou hladinu hluku. V kombinaci s automatizovaným softwarem umožňují téměř tichý provoz.


(1) Dr Peter Worsley, Dr Luciana Bostan and Professor Dan Bader. Investigation of the biomechanical and physiological responses to prolonged lying postures during three mattress modes. Unpublished manuscript. University of Southampton, 2018. (2)Hagerman I et al., „Influence of intensive coronary care acoustics on the quality of care and physiological state of patients“, Int J Cardiol. 2005 Feb 15;98(2) :267-70 (3) Hsu et al., „Noise pollution in hospitals: Impacts on patients“, J. Clin. Out. Mgmt. 2012, vol 19, no 7, p301-309 (4) Johansson et al., „The sound environment in an ICU patient room - a content analysis of sound levels and patient experiences“, Intensive and Critical Care Nursing Journal, Oct 2012, 28(5), p.269-279

Podle čeho vybrat zdravotní chodítko nejen pro seniory?

Banner_brezen02_clanek

V článku vám poradíme jak se orientovat ve specifikacích a jak zvolit správné chodítko pro váš konkrétní účel

Dlouhá hospitalizace, stáří nebo nehoda mohou ovlivnit naši schopnost běžného pohybu. Chcete být i přes to samostatní
nebo pomoci k samostatnosti některému ze svých blízkých? Invalidní chodítka mohou být obrovskou pomocí při překonání nejistot
v chůzi u starších i zdravotně postižených. Chodítka pro důchodce slouží jako frontální podpora a pomohou vám při pohybu v domě, na zahradě
nebo při cestách. Běžně se chodítka pro seniory využívají jak při krátkodobých zotaveních, tak jako stálý pomocník při stárnutí ve snaze
udržet si kondici co nejdéle.

Jak ale vybrat to správné chodítko?
Volba jakékoli asistenční technologie se obecně zaměřuje na obnovení stavu pohody a samostatnosti. Při volbě chodítka byste proto měli brát
v úvahu jak místo, kde bude používáno, tak fyzické proporce a motorické dovednosti chodce.

Zdravotní chodítko s podpěrou lokte, nebo bez ní?
Tento výběr závisí hlavně na čase stráveném při chůzi a hmotnosti vrchní časti těla, která působí na nohy. Polstrovanější chodítka pro seniory
jsou vhodná pro odlehčení váhy a zátěže chodce. Polstrování může být pouze na úchyt ruky, nebo pro větší odlehčení na celý loket.
Chodítka s loketní podpěrou mohou být pak vysoká i 130 cm.

S kolečky nebo bez koleček?
Při výběru chodítka pro seniory je jasným vodítkem především dosavadní schopnost chůze jedince. Při potřebě pouze lehčí pomoci, stačí chodítko
krokové bez koleček. V případě, že si chce chodec více ulehčit chůzi, nebo chodí na delší vzdálenosti, je vhodnější chodítko s kolečky.

Výhody invalidních chodítek bez koleček

choditko-clik-ctyrbodove-pevne--  Výrazně lehčí oproti chodítkům s kolečky

-  Zabírají méně prostoru

-  Lze snadno složit (vhodné pro transport autem a návštěvy u lékaře)

-  Nastavitelná výška hliníkového rámu

 

 

 

 

Výhody invalidních chodítek s kolečky - Chodítko Era předloketní

Snímek obrazovky 2021-02-25 093750-  Možnost přítlačných brzd s aretací

-  Stejně jako chodítka bez koleček jsou tato chodítka skládací

-  Výšková nastavitelnost madel

-  Možnost varianty se sedátkem pro odpočinek během cesty

-  Odnímatelný podnos, odkládací koš

 

 

 

 

  

Dvě, tři nebo čtyři kolečka?
Dvoukolá chodítka jsou vhodným pomocníkem při kratším pohybu pouze na pár kroků. Jsou lehčí než vícekolová, proto jsou vhodná do vnitřních
prostor. Stejně tak poslouží k pohybu po interiéru i chodítko se čtyřmi menšími kolečky a polstrováním pod lokty. Takto vysoké chodítko zaručí
menší námahu a stabilnější chůzi v interiéru.

Čtyřkolové chodítko Saturno předloketní odlehčené 

choditko_pro_seniory

-  Výšková nastavitelnost madel

-  Anatomické rukojeti s bezpečnostními odrážkami

-  4 kolečka - přední otočná

-  Zadní brzdy s funkcí uzamčení

-  Zaoblená textilní opěrka a sedátko pro odpočinek během cesty

 

 

 

 

 

Na procházky, nákupy a delší chůzi se pak hodí tříkolová a čtyřkolová chodítka. U všech typů chodítek je pak možné volit mezi područkami
a loketním polstrováním. Chodítka s kolečky mohou mít i další příslušenství, jako jsou košíky na nákup nebo brzdy předních kol.
S čím je však potřeba počítat je váha chodítka. Čím více příslušenství tím těžší chodítko je.

Čtyřkolové chodítko Atlante Mini odlehčené

 ctyrkolove-choditko-atlante-mini-odlehcene

-  Stabilní, snadno ovladatelné

-  Přítlačné brzdy s možností aretace

-  Lehký a skládací - snadno ponesete v ruce, ideální na cestování, návštěvy u lékaře apod.

-  4 kolečka - přední otočná

-  Výšková nastavitelnost madel 

-  Anatomické rukojeti a polstrované sedátko

 

 

Stále si s výběrem chodítka nejste jisti?
Rádi vám poradíme s výběrem a specifikacemi konkrétního chodítka na naší lince pro zákazníky.

Kontaktujte nás na +420 311 249 459
nebo napište na e-mail obchod@stamed.cz

Je váš blízký upoután na lůžko a chcete předejít vzniku dekubitů?

V následujícím článku vám poradíme, jak správně v domácích podmínkách pečovat o člověka na lůžku nebo jak vybrat správnou matraci do domácí péče i sociálního zařízení.


Co jsou to dekubity/proleženiny a jak se tvoří?

Snímek obrazovky 2021-01-20 143357Dekubity neboli proleženiny se diagnostikují jako onemocnění kůže v důsledku mnoha faktorů. Onemocnění trápí především a téměř výhradně trvale ležící osoby s omezením pohybu. Vždy záleží na celkovém stavu pacienta od kvalitní výživy až po pohyblivost. Na základě komplexní informace je pak možné vyhodnotit výši rizika vzniku dekubitů.

Nejčastěji se dekubity projevují na místech, na které soustavně působí tlak z vnějšího prostředí oproti kosti. Často jsou to místa s tenkou vrstvou tuku a svalovou tkání, tj. lokty, ramena, paty, kyčelní klouby, kříž. Čím je vrstva tkání tenčí, tím vzniká vyšší riziko vzniku bolestivých ran, které mohou mokvat. Ve zkratce existují čtyři stupně rizika vzniku dekubitů.

 


 

Kategorie ISnímek obrazovky 2021-01-20 142527
Zarudnutí, které vlivem tlaku nemizí. Neporušená kůže s jasně ohraničeným zarudnutím nemizejícím vlivem tlaku, většinou nad kosterním výběžkem.

 

 
 
Kategorie II    Snímek obrazovky 2021-01-20 142541
Částečné poškození kůže, které vypadá jako povrchový otevřený vřed s narůžovělou spodinou 
bez fibrinového povlaku. Může se také jednat o nepoškozený či otevřený/natržený puchýř naplněný krevním sérem či krví. Vypadá jako lesklý či suchý povrchový vřed.
 
 

 
Kategorie IIISnímek obrazovky 2021-01-20 142601
Celkové poškození kůže. Podkožní tuk je viditelný, kost, šlacha ani sval viditelné nejsou.
Může být vidět fibrinový povlak, který ovšem nezakrývá hloubku poranění


  

 

Kategorie IV Snímek obrazovky 2021-01-20 142613
Hluboké poškození tkání včetně kosti, šlachy či svalu. Může být viditelný fibrin či nekróza.
Často se objevuje poddolování a tunely. Hloubka proleženiny kategorie IV se může lišit dle umístění na těle. 

  

 


Jak předcházet vzniku dekubitů?

Péče o kůži a hygienu je jedním z nejzásadnějších aspektů předcházení a léčby vzniku dekubitů. Trvale ležící osoba by měla být udržována neustále v suchu a čistotě. Proto v případě inkontinenčních osob doporučujeme využívat polohovacích a inkontinenčních podložek. A při hygieně pečovat výhradně za pomoci kvalitní neparfemované kosmetiky.

Aktivita a případné polohování pacienta je přirozenou obranou těla proti vzniku proleženin. Každá možnost pohybu se počítá! Pokud již pacient nemůže sám, je zásadní pravidelné cvičení a polohování na lůžku pomocí polohovacích pomůcek. Při pohybu pacienta na lůžku je vždy určitá část těla odlehčena. Díky odlehčení dochází k zlepšení průtoku krve a s tím také k snížení rizika vzniku.

Výživa a záruka dostatečného přísunu živin a energie, zabraňuje dehydrataci a podvyživení. Podvyživené, dehydratované, ale i obézní tělo má pak vyšší sklon k rozvoji proleženin. 

 


Druhy antidekubitních matrací?
Na našem e-shopu najdete základní rozdělení matrací do dvou skupin. Pasivní pěnové antidekubitní matrace dynamické vzduchové matrace s kompresorem. Matrace se od sebe liší nejen materiálem, ale i technologií kterou využívají nebo stupněm rizika vzniku pro které jsou určeny.

Jakou matraci pořídit do domácí péče?
U matrací vždy záleží na vašich finančních možnostech. Nejvyšším standardem a bezkonkurenčně nejlepší antidekubitní matrací je Dynamická antidekubitní matrace CuroCell A4. Tati matrace je vhodná pro nejvyšší stupeň rizika vzniku dekubitů, poskytne nejlepší péči, a s automatickým ovládáním ji volí do domácí péče lidé, kteří jsou ochotní více investovat.

Za cenu matrace dostanou nejlepší možnou péči v domácích podmínkách bez zvláštních nároků na obsluhu matrace. Běžně jí volí také do zařízení se sociální péčí a domovů pro seniory. V osobní domácí péči pak můžeme doporučit i kvalitní pěnovou antidekubitní matraci, které nabízejí finančně dostupnější řešení, bez potřeby speciální údržby matrace.

Všechny antidekubitní matrace na našem e-shopu jsou certifikovány jako zdravotnický prostředek, který má svou účinnost prokázanou osvědčeními. I z tohoto důvodu jsou naše matrace hojně využívány v domovech pro seniory a dalších zdravotnických zařízeních. Z řad pěnových nebo tzv. pasivních matrací nabízíme hned několik modelů od německého výrobce Funke medical.

Pro třetí a nižší stupeň nabízíme třívrstvou matraci MemoCare, nebo dvouvrstvou Hyper foam Plus Clinic.

antidekubitni-matrace-hyper-foam-plus-clinic-0.pngAntidekubitní matrace Hyper Foam PLUS CLINIC
- Dvouvrstvá hyperelastická pěna Otto Bock s podélnými a příčnými prořezy
- Unikátní ventilační systém pro ideální mikroklima
- Vyztužené boky pro lepší stabilitu matrace
- Voděodolný a prodyšný hygienický potah povrch
- Potah vybavený zipy
- Ultrazvukově svařované švy
- Záruka 3 roky

 

antidekubitni-matrace-memocare-90-x-200-cm-0.png.bigAntidekubitní matrace MemoCare 90 x 200 cm
- Dvouvrstvá hyperelastická pěna Otto Bock a vrstva Visco (paměťová pěna)
- Unikátní ventilační systém pro ideální mikroklima
- Vyztužené boky pro lepší stabilitu matrace
- Voděodolný a prodyšný hygienický potah povrch
- Potah vybavený zipy
- Ultrazvukově svařované švy
- Záruka 3 roky

 

Pro čtvrtý stupeň a zároveň jednou z nejlepších pěnových matrací je v našem sortimentu. 

antidekubitni-matrace-hyper-foam-2-clinicHype Foam 2 Clinic.
- Třívrstvá hyperelastická pěna Otto Bock s podélnými a příčnými prořezy
- Unikátní ventilační systém pro ideální mikroklima
- Vyztužené boky pro lepší stabilitu matrace
- Voděodolný a prodyšný hygienický potah povrch
- Potah vybavený zipy
- Ultrazvukově svařované švy
- Záruka 5 let

 


Bannerpulz
Správnou hygienu seniorů usnadní kvalitní kosmetika

Hygiena u seniorů vyžaduje zvýšenou péči o pokožku. Máme pro vás několik tipů na kosmetické přípravky, které zajistí maximální péči o problematické partie citlivých částí těla starších osob.


Kosmetika pro citlivou pokožku seniorů

Senioři i osoby se sníženou pohyblivostí mají často pokožku vystavenou vzniku dekubitů. Vlivem dlouhodobého pobytu na polohovacím lůžku i ve spojitosti se zvýšenou hygienou, může být pokožka více namáhána a ohrožena bolestivými proleženinami. Věnujte pozornost hlavně citlivým oblastem pokožky u starších pacientů nebo u inkontinentních osob. Abychom vám pomohli při péči o citlivou pokožku seniorů, zaměřili jsme se na výběr té nejlepší kosmetiky a také na základní pravidla pro usnadnění péče o seniory a osoby se sníženou pohyblivostí.

Jak pečovat o citlivou pokožku seniorů a imobilních osob?
Sucho -základem pro zachování zdravé pokožky je její udržení v suchu. Správným výběrem pomůcky, pomáháte předcházet jejímu poškození.

Čistota - při každé výměně absorpčních pomůckek jako jsou inkontinenční podložky,
chrániče matrace nebo nepropustného prostěradla je nutné pokožku
důkladně očistit. Skvělou volbou pro péči o citlivou pokožku seniorů
je například kosmetika DERMAWED. Mycí pěna ve spreji od této značky,
rychle a šetrně čistí znečištěnou pokožku při inkontinenci a chrání tak pokožku
před škodlivými látkami. 

-  zabraňuje podráždění pokožky (svědění, pálení atp.)
-  určená k častému použití
-  pokožka je po aplikaci čistá
-  způsob aplikace: sprej
-  obsah: 500 ml

 

 
Ochrana - postupem věku pokožka ztrácí svou ochrannou funkci a zvláště 
senioři a imobilní pacienti mají pokožku velmi křehkou. Proto doporučujeme
pokožku pravidelně ošetřovat kvalitní kosmetikou. Například DERMAWED 
Ošetřující olej s levandulí je určen osobám dlouhodobě ležícím
a inkontinentním osobám, které mají citlivou a slabou pokožku. 

-  výrazně zklidňující
-  pokožce dodává vláčnost a hebkost
-  chrání pleť před vysycháním
-  způsob aplikace: sprej
-  obsah: 200ml

 


Jak provádět hygienu u seniora
Pečujete o své blízké? Pak jistě oceníte několik rad, jak ulehčit práci při osobní hygieně. Zajištěním potřebné míry hygieny je nutné použít kvalitní zdravotní pomůcky (froté žínky nebo jednorázové žínky), ale hlavně kvalitní tělovou kosmetiku pro seniory. V pečovatelských zařízeních se využívají sprchovací lůžka pro usnadnění hygieny osob s omezenou pohyblivostí.

 

Česká kosmetika DERMAWED je speciálně vytvořena s ohledem
na potřeby seniorů. Svým složením je vhodná i pro imobilní osoby nebo pacienty
trpící inkontinencí. Při těchto obtížích je nutné klást velký důraz na péči
o pokožku a předcházet jejímu podráždění nebo poškození vlivem opruzenin
a dermatitidě. Když už dojde k poškození pokožky, doporučujeme použít
uklidňující krém se zinkem DERMAWED, který pomáhá zklidňovat postižená
místa na pokožce.

-  zklidňující krém s hojivými účinky s obsahem panthenolu
-  hydratuje a zvláčňuje
-  urychluje proces regenerace pokožky
-  ošetření intimních partií inkontinentních pacientů
-  obsah: 250ml


Pozor na proleženiny a vznik dekubitů
Proleženiny jsou strašákem pro každého méně pohyblivého pacienta. Vznikají dlouhodobým tlakem na kůži, kdy dochází k uzavření malých cév a tkáně přestanou být dostatečně zásobené kyslíkem. Výsledkem je vznik špatně se hojících ran, na dotek bolestivých a v některých případech život ohrožujících. K prevenci vzniku dekubitů přispívá nejen pravidelná hygiena, ale také kvalitní antidekubitní matrace a časté polohování pacienta pomocí polohovacích pomůcek.

 

Vyhněte se vzniku nepříjemných kožních problémů, například použitím 
masážního mléka s mentolem DERMAWED. Mentol v tomto případě prokrvuje pokožku a působí příznivě na prevenci vzniku dekubitů. Kosmetika pro seniory DERMAWED vznikla na základě vývoje se specialisty z LDN FN Motol. Jde o profesionální produkt, používaný celou řadou profesionálů, pečující o seniory. Nejčastějšími odběrateli jsou domovy pro seniory, LDN, nemocnice aj. Tato kosmetika je skvělou volbou pro osoby se s křehkou pokožkou, která je namáhána zvýšenou osobní hygienou.

-  pro rychlou masáž pokožky
-  chladivý účinek extraktu mentolu
-  bez parfemace, vhodný i pro citlivou pokožku
-  prokrvuje pokožku a působí příznivě na prevenci vzniku dekubitů
-  díky obsahu glycerinu pokožku vysoce hydratuje a zvláčňuje
-  obsah: 500ml

Jak vybrat mechanický invalidní vozík

Vybíráte nový invalidní vozík? Poradíme vám, podle kterých kritérií a parametrů se řídit! Při výběru doporučujeme dbát na potřeby i na zdravotní stav uživatele.

Jak vybrat invalidní vozík pro seniory

Invalidní vozík je určený pro osoby s omezenou nebo úplnou ztrátou hybnosti dolních končetin. Při výběru vhodného vozíku musíme zohlednit především věk uživatele a typ handicapu.

Invalidní vozíky jsou speciálně vyvinuté pro konkrétní zdravotní nemoci, jako je kvadruplegie, paraplegie, mozková příhoda, DMO, amputace i pro různé typy úrazů apod. Dále je velmi důležité brát v úvahu při výběru invalidního vozíku pro seniory fyzickou zdatnost a možnost samostatného pohybu, popřípadě nutnost doprovodu asistenta, který bude při ovládání vozíku nápomocen. 


Ivalidní vozík START 

invalidni-vozik-start1-standardni-max-nosnost-  Standartní mechanický invalidní vozík

-  Sedák a opěradlo z omyvatelného nylonu

-  Sklopné područky

-  Zadní kola s bezdušovými pneumatikami

-  Nosnost: 120 kg

 

 

 

 

Vybíráme invalidní mechanický vozík podle účelu použití

Mechanické invalidní vozíky skládací vynikají mnoha přednostmi. Při převozech mezi bydlištěm a místem, kam je potřeba se přepravit, zaberou jen minimum místa, díky kompaktnímu složenému tvaru. S takto specifickým invalidním vozíkem je cestování jednodušší i díky odlehčené celkové hmotnosti. Mechanický invalidní vozík skládací doporučujeme zakoupit pacientům s dočasnou zdravotní indispozicí i pacientům s dlouhodobými potížemi typu ochrnutí.Skládací vozík DUAL GO! 

invalidni-vozik-dual-go-transport-  Skládací mechanický invalidní vozík

-  Sedák a opěradlo z omyvatelného nylonu

-  Sklopné područky

-  Odnímatelné a nastavitelné stupačky

-  Zadní kola s bezdušovými pneumatikami

-  Nosnost: 150 kg

 

 

 

 

 

 


Dále můžeme doporučit výběr invalidních vozíků podle dalšího typu použití. Například sportovní vozíky a vozíky pro domácí využitíkteré uživatel ovládá sám. Další volbou jsou transportní vozíky, vyžadující pomoc asistenta.

Transportní invalidní vozík TRAVEL! 

transportni-invalidni-vozi-  Skládací, odlehčený, mechanický invalidní vozík

-  Sedák a opěradlo z omyvatelného nylonu

-  Sklopné područky, hliníkový rám

-  Nosnost: 75 kg

 

 

 

 

 

 

 

 


Doplňky pro pohodlné používání invalidního vozíku

Dopřejte si maximální komfort při používání svého mechanického vozíku s praktickými zdravotními pomůckami, které minimalizují vznik proleženin a otlaků. Vybírejte z naší pestré nabídky pomůcek proti proleženinám. Skvělou volbou bude například antidekubitní podsedák XSEAT CLINIC v širokém spektru rozměrů, který je určen pro prevenci a léčbu dekubitů až 4. stupně rizika.

1832-1_antidekubitni-podsedak-xseat-clinicAntidekubitní podsedák XSEAT CLINIC má konstrukci z dvojité vrstvy hyperelastické pěny. Vrchní vrstva je tvořena z paměťové pěny. Díky anatomickému tvaru pro správné postavení těla, budete mít vždy dokonalou oporu páteře a ostatních částí těla. Unikátní ventilační systém pro ideální mikroklima nabídne optimální teplotní komfort i v letních horkých dnech. Materiál je odolný vůči bakteriím, pratelný do teploty 95 °C.

 Ultrazvukově svařované švy jsou odolné vůči mechanickému poškození a protiskluzová spodní část zamezí sesuvu antidekubitního podsedáku. Maximální nosnost je 120 kg.

 

 

1835-1_antidekubitni-podsedak-gel-seat-clinicAlternativou podsedáku XSEAT CLINIC bude například u zákazníků velmi oblíbený antidekubitní podsedák GEL SEAT CLINICNabízený ješirokém spektru rozměrů, určený pro prevenci a léčbu dekubitů až 4. stupně rizika.

Inovativní konstrukce z dvojité vrstvy hyperelastické pěny Otto Bock zajistí, že tento antidekubitní podsedák GEL SEAT CLINIC bude pohodlný pro celodenní použití. Anatomický tvar je vyvinut pro správné postavení těla, unikátní ventilační systém zajistí ideální mikroklima v každém počasí. Voděodolný potah je možné prát na 95 °C, pro zajištění maximální hygieny. Výška sedáku pro je 8 cm a celková nosnost je 120 kg.

 

 

 


Údržba mechanických invalidních vozíků

Aby vám mechanický invalidní vozík sloužil pokud možno dlouhé roky bez poruchy, je nutné čas od času provést údržbu. Při běžném znečištění stačí vozík očistit vlhkým hadříkem s šetrným mycím prostředkem. Použití agresivních čisticích prostředků se nedoporučuje! Desinfekci používáme pouze doporučenou výrobcem.

Servis invalidních vozíků přenechejte našemu servisnímu oddělení. Protože jsme prodejci invalidních vozíků, většinu prodávaných náhradních dílů máme skladem. Servisní technik s vámi domluví termín návštěvy na pobočce, popřípadě u vás doma.

Jak vybrat kvalitní stoličku do sprchy a židli do vany pro seniory?

Při výběru zdravotních pomůcek, jako je stolička do sprchy nebo židle do vany, doporučujeme zakoupit pouze kvalitní výrobky opatřené protiskluzovým materiálem. Ty zajistí maximální komfort při osobní hygieně.

Pravidelná hygiena bez obav pomocí zdravotnických pomůcek 

Koupelna je místem, kde hrozí nejrůznější úrazy a to nejen seniorům, ale také lidem s omezenou pohyblivostí.
Kluzká podlaha ve sprchovém koutě i vana, představují riziko uklouznutí a jsou příčinou nejrůznějších pádů a nepříjemných zranění. Vybavte svou koupelnu bezpečnými doplňky, které usnadní sprchování osobám se zhoršenou
pohyblivostí a seniorům.

 

Jak vybrat židli do sprchy pro seniory

Máte-li doma sprchový kout, pak vám jistě usnadní každodenní hygienu praktičtí pomocníci, jako jsou židle a stoličky do sprchyurčené pro seniory a osoby se sníženou pohyblivostí. Tyto zdravotnické pomůcky zvýší nezávislost a bezpečí v koupelně. Hygienickou pomůckou neděláme radost! Vyberte sedačku do sprchy pro seniory, kterou usnadníme život svým blízkým. Dobrou volbou bude například Sklopná sedačka do sprchy s opěrnými nožičkamikterá se montuje přímo na stěnu. Po sprchování jednoduše stoličku sklopíte ke stěně. Díky tomu nezabere žádné místo ve sprše. Stolička do sprchy pro seniory usnadní úkony osobní hygieny a nabídne komfort při sprchování. Při výběru ideální židle do sprchy pro seniory věnujte pozornost použitým materiálům, maximální nosnosti a protiskluzové úpravě. 

 

 

 

 

Dalším praktickým doplňkem v koupelně pro seniory bude například židle pro seniory do sprchového koutu s nastavitelnými nohami a protiskluzovými nástavci, poskytující nastavení výšky podle potřeb klienta. Stoličky do sprchy pro seniory jsou vždy důmyslně navrženy s plastovou sedačkou s otvory pro odtok vody a pevného ocelového rámu. Úchytky na stranách jsou opatřeny pro vyšší bezpečnost a jednoduché použití.

 

  

 

 

 


 


Dodáváme kvalitní sedačky do vany pro seniory

Bezpečnost při koupání je nutné zajistit u starších osob i u pacientů se špatnou pohyblivostí. Proto doporučujeme zakoupit sedačky do vany nebo speciální sedačky do vany pro senioryzajišťující maximální stabilitu a oporu při osobní hygieně.

 

Sedačka do vany pro seniory s nastavitelnou výškou se stane nedílnou součástí vaší koupelny. Tato sedačka do vany s výřezem a opěrkou, svou konstrukcí usnadňuje uživatelům běžné úkony při intimní hygieně a zároveň při jejím použití klesá riziko pádu při koupání.

 

 

 

 

Kompaktní sedačka do vany s důrazem na kvalitní zpracování a použité materiály, je námi doporučovaná Sedačka do vany závěsná s opěrkou, s nosností do 100 kg. Její alternativou bude sedačka do vany s výřezem a opěrkou, zajišťující maximální pohodlí při mytí intimních partií. Snadný pohyb umožňuje malá sedačka do vany pro seniorykterou ocení také maminky s malými dětmi. Pro bezpečné použití u těžších pacientů, poslouží sedačka do vany s nastavitelnou šířkouTento typ sedačky po použití jednoduše opřete ke stěně nebo za skříňku, aby nerušila vzhled koupelny a nezabírala potřebné místo pro bezpečný pohyb. Snadné použití nabízí sedačka do vany pro seniory s opěrkoukterá může mít podobu klasické židle s opěradlem.

 

 

 


Židle do vany a stoličky do sprchy musí být kvalitní 

Židle do vany i stoličky do sprchy musí být vyrobeny především z robustních, pevných materiálů, které zaručí maximální bezpečí a samozřejmě tolik potřebný komfort, při osobní a intimní hygieně.

 

Dobrým řešením pro snadné sprchování, bude výběr židle do sprchy pro seniory s výhřezem a područkami. Díky prakticky řešeným nastavitelným nožičkám s protiskluzovými nástavci, bude skvělou alternativou pro ty, kteří mají obavu z klasické židle pro seniory do sprchového koutu, která se nemusí zdát být příliš bezpečná. 

Vybírejte pouze certifikované zdravotnické pomůcky a sedačky do vany

Zajistěte svým blízkým maximální komfort při osobní hygieně v každé koupelně. Existuje několik tipů sedaček do vany a židlí do sprchových koutů. Klasická sedačka s nastavitelnou výškou je vhodná pro sezení ve sprše i mimo ní. Skládací židlička je určena pro osoby s dobrou pohyblivostí, kteří chtějí mít komfort při osobní hygieně zvláště ve sprchovém koutě. Pro špatně se pohybující lidi, doporučujeme zakoupit židle s područkami do sprchového koutu nebo sedačky do vany s výřezem a opěrkouVybírejte menší stoličky do malých sprchových koutů, nebo závěsné židle určené pro připevnění do zdi.To vše najdete na našem e-shopu.

Jak často měníte polštáře a peřiny?

test3

Zeptejme se sami sebe, jak často se staráte o svůj zdravý spánek právě prostřednictvím výměny povlečení
nebo rovnou peřin a polštářů? 

V posteli trávíme třetinu života a do peřin se v průběhu spánku propotí až půl litru potu. Nemluvě o nečistotách
z kůže, které zůstávají následně v povlečení!

Jak často bychom měli prát ložní prádlo?
Povlečení se vám může zdát stále čisté, ale uvnitř vláken opravdu není. Je zapotřebí povlečení měnit 
jednou
za týden v nejhorším případě jednou za dva týdny. Zároveň je dobré povlečení prát na více jak 60° abychom
zničili co největší množství bakterií a roztočů!
Tip: Naše povlečení lze prát i na 95° a hodí se tak na vyvářku.

Proč?
V nepraném povlečení se množí bakterie, které následně mohou škodit vaší pokožce, astmatu nebo 
prohlubovat
alergie a infekční nemoci. Bakterií a roztočů se nikdy zcela nezbavíte, ale dají se 
eliminovat pravidelnou péčí o lůžko.

Větrání a stlaní
Stlát či nestlat? Odpovědi na tuhle otázku se poměrně liší. Více zdrojů však uvádí nezastlávat 
a nepřikrývat peřinu
přehozy. Ustlaná postel překrytá přehozem prý jen nahrává množení roztočů. Lépe uděláte, když ráno řádně
vyvětráte místnost i peřiny a pořádně peřinu protřepete. 
Tím umožníte pokrývce zbavit se tepla i vlhkosti
a předejdete tak tvorbě nežádoucích plísní.

Zimní a letní peřina
Zrovna ve střední Evropě bývalo už od pradávna zvykem měnit peřiny podle ročního období. 
V létě, kdy se
v noci více potíme, si lidé volili slabší pokrývky. Naopak tomu bylo v zimě, 
kdy potřebovali silnější peřinu
na zahřátí. Přirozeně se tak starali o své zdraví. 
Peřina díky výměně nebyla tak zatěžována a vydržela déle.
Zároveň ji uživatel vždy při výměně 
vypral, takže spal pod čistou peřinou dvakrát ročně!

Jak často vyměnit peřinu za novou?
Pokud nestřídáte dvě peřiny ročně, tak by se peřina měla kompletně obměnit za novou jednou za tři 
roky.
V případě, že používáte peřinu jen půl roku v roce (to znamená že střídáte dvě), tak postačí 
výměna pokrývky
i jednou za pět let

A co polštář?
Jelikož hlava se potí ještě více a do polštáře se uvolňují i vlasy, kožní šupiny a další, tak je potřeba 
polštář
měnit ještě častěji než peřinu. Jednou za dva roky byste měli polštář vyměnit bez výjimky. 
V případě,
že přehnete polštář na polovinu a polštář se né a né vrátit do původního stavu, 
přemýšlejte nad jeho
výměnou i dříve.

Shrnutí
- Perte a měňte povlečení jednou týdně!

- Větrejte, ale nestelte!
- Inspirujte se předky a měňte peřinu dvakrát ročně!
- Jednou za 3 až 5 let nakupte peřiny nové.

- Polštář měňte ještě častěji než peřinu, ale v nejhorším případě jednou za dva roky.

 Snímek obrazovky 2021-02-25 124336Snímek obrazovky 2021-02-25 124405Snímek obrazovky 2021-02-25 124425

Bariatrické asistenční novinky na našem e-shopu

Máte ve své blízkosti člověka s nadváhou a omezenou pohyblivostí? Na základě častého zájmu
o kompenzační pomůcky s vyšší nosností jsme se rozhodli uvést následující produkty.

Mezi nejnovější produkty na našem e-shopu patří asistenční chodítka a hole se zvýšenou
nosností a robustní konstrukcí. Hole a chodítka mohou člověku s obezitou především odlehčit
při chůzi namáhaným kloubům, nebo obecně zabránit možným pádům. Fungují zároveň i jako
„pomocná berlička“ při zvedání ze sedu.

S holí na kratší procházku nebo z ložnice do kuchyně!
Bariatrické hole jsou u nás k dispozici hned ve dvou variantách. Obě varianty jsou vysoce
stabilní a samostatně stojící. Výhodou je tedy hlavně to, že se pro hůl nemusí uživatel ohýbat
a má jí vždy na dosah. Rukojeť hole je zahnutá a dá se o ni zapřít i při zvedání se ze sedu.
Ergonomické tvarování a gumové polstrování na konci hole slouží pro pohodlný a bezpečný
úchop. Produkty na našem e-shopu se liší zejména konstrukcí základny. 4 bodová bariatrická hůl
má širokou základnu tvořenou čtyřmi body, zatímco protiskluzová bariatrická hůl je zakončena
plochou ve tvaru kříže.

A9R1qgcy91_wqf6jp_ll0bariatricka_hul_protiskluzova


Na delší procházku za čerstvým vzduchem s bariatrickým chodítkem!

Bariatrické chodítko má hned několik klíčových vlastností.

apollo

- Jsou širší než běžná chodítka
(standartní šířka chodítka se pohybuje okolo 40 cm / bariatrická chodítka mohou mít i přes 60 cm)

- Mají vyšší nosnost!
(běžné chodítko okolo 120 kg/ bariatrické 200 kg)

Níže vyobrazené chodítko má i malý košík a provizorní sedátko, které lze využít k odpočinku.
Díky poměrně velkým 
kolečkům se s chodítkem snáze manipuluje. Chodítko pro seniory trpící
obezitou má zároveň lehce vyměkčené rukojeti 
a opěradlo sedátka.


Bariatrická toaletní křesla
Jako další jsme na náš e-shop přidali Bariatrické toaletní křeslo s kolečky

bariatricke-toaletni-kreslo-velka-kola.jpg.big- s hliníkovou konstrukcí
- toaletním otvorem
- se zadními koly o průměru 60 cm.
- nosností křesla 200 kg.

Křeslo slouží primárně jako sprchovací křeslo k převozu uživatele a poskytnutí hygieny,
ale zároveň má toaletní otvor k vykonání potřeby.

 

 

 

 

 

 

Druhým bariatrickým produktem v kategorii hygienické péče o seniora je toaletní křeslo
statické bez koleček. Křeslo se využívá především jako náhrada toalety.

bariatricke-toaletni-kreslo-nosnost-290-kg.jpg.big- bariatrické toaletní křeslo má sedadlo i opěrku lehce vyměkčenou gumou
- bez toaletního poklopu.
- nosnost křesla je až a 290 kg
- konstrukce je kovová lakovaná.

 

 

 

 

 

  

 

V případě postřehů z používání produktů budeme velmi rádi, pokud nám sdělíte své připomínky do e-mailu
nebo do komentářů k jednotlivým produktům. Výběr produktů se snažíme stále doplňovat a pravidelně vás
o novinkách informovat.

Chcete vědět o nových produktech jako první? Zaregistrujte se a přihlaste se k zasílání novinek na váš e-mail zde!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.