Jak účinně chránit matraci u inkontinenčních osob?

Účinná ochrana matrace u inkontinentní osoby

Jak účinně ochránit matraci u inkontinentních pacientů? Pomůžou kvalitní zdravotnické pomůcky.

Příčiny inkontinence mohou být různé a postihují pacienty různé věkové kategorie. Nejčastěji se však objevuje u pacientů seniorského věku. Pokud i vy pečujete o staršího člena rodiny, jistě oceníte kvalitní a snadno udržovatelné pomůcky a to zejména v případě, pokud je inkontinentní pacient odkázán na lůžko.

Ležící pacienti potřebují pravidelnou péči, která je prováděna správným způsobem. Hygiena je v tomto případě zaměřena především na křehkou pokožku, neustále namáhanou močí. Neodborně nebo nešetrně ošetřená pokožka může být postižena těžkými proleženinami, dermatitidami a dalšími nepříjemnými komplikacemi, doprovázenými bolestmi. U starších pacientů, kteří mají všeobecně pokožku křehčí, mohou nastat vážné zdravotní komplikace. Jak jim předcházet?

Správná péče o inkontinentního pacienta

Pokud pečujeme o inkontinentního pacienta, je nutné uvědomit si, že nastalá situace pro něj nemusí být vůbec snadná. Proces vylučování je velmi intimní a soukromou záležitostí. Není žádnou výjimkou, pokud se životní partneři nebo rodiče a děti nenavštěvují v koupelně. Ani pacienti, kteří musí přinést lékaři ranní moč, nedělají tuto činnost s oblibou a stydí se předat zkumavku se vzorkem moči nebo stolice zdravotnímu personálu.  

U inkontinentních pacientů vždy dbejte na maximální diskrétnost a nezapomeňte na empatii. Nejdříve je potřeba zvážit, zda péči o inkontinencí postiženého pacienta zvládneme tak, abychom nezatížili jeho psychiku. Je nutné promyslet každé slovo i komentář, dokonce i mimiku ve tváři ve chvíli, kdy dotyčnému pomáháme s osobní hygienou.

Pro pacienty, kteří jsou odkázáni na lůžko, doporučujeme použít mycí froté žínky a ošetřující mycí pěnu ve spreji. Slouží k hygieně nejen intimních partií u imobilního uživatele. Svým složením pomáhá chránit citlivou pokožku u ležících pacientů i u osob trpících inkontinencí. Kromě mycí pěny nabízíme kompletní kosmetickou řadu značky DERMAWED, díky které pokožka pomaleji chřadne a zůstává dostatečně hydratovaná. Tento způsob péče o citlivou pokožku ulehčí péči o imobilní pacienty.

Druhá stránka věci je pak samotná ošetřující péče. Ze všeho nejdříve musíme zajistit pacientovi intimní prostředí a samostatnost za pomoci použití asistenčních pomůcek. Důležité jsou například jednorázové mycí žínky, které lze použít v mokrém i suchém stavu. Využijí je jak samotní pacienti, tak osoby pečující o ležící pacienty. Pro rychlé a hygienické ošetření lze využít místo froté žínek i jednorázové žínky DERMAWED.

Ochrana matrace před nechtěnými nehodami

Zvláště matrace je často velmi namáhaná v důsledku nechtěného úniku moči. Osobám pečujícím o inkontinentní osoby ulehčí mnoho práce například inkontinenční podložky na postel. Náš obchod nabízí inkontinenční podložky různých velikostí. Skvělou volbou je například pratelná inkontinenční podložka s pruhem pro založení, která perfektně drží na místě a tím nedochází k nechtěnému shrnutí pod ležícího pacienta a následným nepříjemným otlakům.

Inkontinenční podložky doporučujeme před použitím několikrát vyprat pro dosažení maximální savosti.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení