Rehabilitace plic Pulmo Waves

Kód: VI04P00
Výprodej
1 hodnocení
Značka: Flaem Nuova
48 500 Kč –25 %
Rehabilitace plic Pulmo Waves
48 500 Kč –25 % 36 375 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

PulmoWaves je neinvazivní zařízení pro respirační fyzioterapii, zejména určené k odstraňování tracheobronchiálních sekretů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

PulmoWaves 

Jedná se o systém složený z pneumatického kompresoru, ultrazvukového nebulizátoru a náústku s nastavitelným PEP tlakem. 

Přístroj je založen na generování vibrací pneumatickým kompresorem, který se automaticky aktivuje nádechem uživatele. Tyto vibrace, jejichž amplituda je nastavitelná pomocí regulátoru průtoku na konzoli zařízení, umožňují odstranění překážek hlenu, které ucpávají dýchací cesty. 
K hromadění sekrecí v určitých částech lidského dýchacího systému může docházet z různých důvodů.


Funkce

Účinkem přetlaku, který zařízení tvoří, je udržení dýchacích cest otevřených po delší dobu během fáze výdechu, čímž se zabrání bronchiálnímu kolapsu v oblastech s nestabilními a poškozenými stěnami. Proto dočasné zvýšení tlaku usnadňuje ventilaci ve většině periferních plicních oblastí, opětovnou expanzi slabě ventilovaných oblastí a mobilizaci sekrecí z periferních oblastí směrem do středu průdušek. 

Aby se zabránilo vysychání dýchacích cest během léčby, je proud vzduchu dodávaný přístrojem dodatečně zvlhčován ultrazvukovým nebulizátorem. Systém je vybaven 5polohovým nastavitelným PEP ventilem.

Technické parametry jednotky

Napájení 230 V~50 Hz/140 VA
Tepová frekvence  ~50 Hz
Úroveň hluku  55 dB
Rozměry  22 Š x 11 H x 23 V cm
Hmotnost  2.730 Kg
Rozměry brašny  27 Š x 17 H x 25 V cm
Záruka 2 roky

PulmoWaves® lze použít také bez nebulizéru.


Využití

Přístroj má mnohostraná využití při rehabilitaci dýchacího sytému. Je vhodný pro pacienty s astma, cystickou fibrózou, dyskinezí, CHOPN a řadou dalších onemocnění dýchacího ústrojí.

Přístroj je dále vhodný například po některých operacích hrudníku nebo břicha kdy je vyžadována prodloužená anestezie, která nutí pacienta k dlouhodobě snížené pohyblivosti, což podmíní jeho psychofyzické zotavení. Snížená pohyblivost hrudníku a břicha snižuje amplitudu dýchání a následně přísun kyslíku a současně způsobuje zvýšení nebo stagnaci sekrecí. Obzvláště oslabení pacienti často nemohou řádně kašlat na odstranění sekretů.
V ostatních případech pacienti trpí vážnými patologiemi, které způsobují nadměrnou produkci sekrecí nebo anomálie mukociliární clearance. Mezi příklady patří ciliární dyskineze nebo cystická fibróza se všemi souvisejícími komplikacemi.

  • Astma
  • CHOPN
  • Po náročných operacích 
  • Po dlouhodobé léčbě plicních onemocnění
  • Při zvýšeném množství sekretu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.