Antidekubitní matrace bez kompresoru

Nejprodávanější

1 položek celkem
Statická antidekubitní matrace CuroCell AREA Zone (85 x 200 cm)
31 935 Kč

Vzduchová antidekubitní matrace pro léčbu a prevenci proleženin do III. stupně a prevenci bolesti

CC-363012

Jaký je rozdíl mezi aktivní a pasivní matrací?

  • Aktivní antidekubitní matrace mají samostatný pohon, který aktivně vytváří pohyb matrace – dochází tak k nepřetržité masáži pacienta. Díky tomu odlehčují dlouhodobě zatěžovaným částem těla, podporují lymfatický oběh a obnovují prokrvení. Tento typ matrací proto lze využít k léčbě všech stupňů proleženin včetně těch nejvyšších.
  • Pasivní antidekubitní matrace nemají samostatný pohon, jsou tvořeny pouze tělem matrace – k masáži tak dochází jen pasivním způsobem. Lze je využívat i u bariatrických pacientů s vyšší hmotností. Další výhodou je příznivá cena, která je výrazně nižší než u aktivních matrací.

Hlavní výhodou aktivních systémů oproti pasivním matracím je efektivnější prevence proleženin a jejich rychlejší léčba. Podporují totiž obnovu prokrvení tkání, která je v boji proti dekubitům zásadní. Nevýhodou aktivních matrací je vyšší cena a omezená nosnost. U pacientů s váhou nad 100 kg většina těchto pomůcek nebývá příliš účinná.

TIP: Pro efektivnější prevenci proti dekubitům a jejich léčbu doporučujeme kromě kvalitních matrací také antidekubitní pomůcky.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.